Listopad 2016

Den pro dětskou knihu v Městské knihovně

Letos koncem listopadu se koná již X. ročník celostátní akce s názvem Den pro dětskou knihu.

Tento čas otevírá cestu adventu a je vhodný k propagaci dětské knihy. Blíží se Vánoce a kdy jindy, než v předvánoční náladě, myslet na knihu jako dárek. V tento den si děti užijí nejen knihy, ale mimo jiné i kupu zábavy a tvoření. A tak jako každý rok si vás dovolujeme pozvat do Městské knihovny v Týništi nad Orlicí, kde bude pro děti a jejich doprovod připraven zajímavý program.

Akce se koná 26. listopadu 2016, tj. v sobotu před první nedělí adventní od 9:00 – 12:00 hodin. Tento den knihovny využívají k mnoha akcím zaměřeným především na propagaci knih, ale také na četbu a na knihovnu samotnou. Děti se mají na co těšit: přichystali jsme pro ně originální představení s názvem Pohrátky.

Paní Pavla Soletka Krátká a ilustrátorka Marie Snášelová Štorková, představí svou knihu stejného názvu. Obě autorky, které k nám přijedou z obce Lety u Karlštejna, nabízí interaktivní provedení svojí knížkou a seznámení s pavoučkem Vinckem, autorské čtení vybrané pohádky, a také povídání o tom, jak být silný, odvážný a jak si plnit své sny. Bude-li zájem, autorky nabízejí také výtvarnou, pohybovou a jazykovou dílničku, inspirovanou pohádkou z představené knihy za poplatek 10,- Kč na osobu.

V dětském oddělení bude připraveno tvoření, malování, soutěžení a také losování z letošních jarních, letních a podzimních soutěží, kde hlavní výherce získá vstupenky do Cinestaru. Na programu je také workshop interaktivních her a hraček paní Adamcové, tak jak tomu bylo loni. I zde můžete čerpat inspiraci na vánoční dárky.

Program:

• 9:00 –10:00 prodej didaktických her - tvoření a soutěže v dětském oddělení
  • 10:00 – 11:00 originální autorské představení knihy „Pohrátky“
  • 11:00 – 12:00 prodej her - poslech audioknih - tvoření a soutěže v dětském odd.

Přijďte se předvánočně naladit, pobavit děti i sebe, zakoupit drobné dárky – interaktivní hru či hračku a užít si pěkné sobotní dopoledne plné zábavy a her. Těšíme se na vaši návštěvu.

Tereza Hejnová

Bližší informace o knize Pohrátky:

Třináct pohádkových příběhů vás zavede na různá místa naší překrásné a pestré planety Země. Průvodcem vám bude kouzelný pavouček Vincek, jehož velkým snem je objevovat a poznávat. Příběhy jsou velmi různorodé, něco je však přece jen všechny spojuje – hrátky se slovíčky, zvukomalebnost, poznávání zvuků, slov a vět z různých jazyků, láska ke všemu a všem. Za každou pohádkou najdete pavučinku nápadů, sadu inspirativních aktivit k příběhu.

Kniha je určena dětem od 3 let a jejich dospělým průvodcům. Je vhodná pro rodiny i dětské kolektivy.

Knihu vymyslela a napsala: Mgr. Pavla Soletka Krátká, její vášní jsou jazyky, cestování, objevování a poznávání světa. Miluje slova a hru s nimi. Kromě francouzštiny mluví ještě anglicky a portugalsky. Dorozumí se španělsky, italsky, německy. Vede intenzivní kurzy FJ a AJ, vytváří si vlastní učební příběhy k výuce a obsahy kurzů. Inspiruje ji waldorfská, intuitivní a prožitková pedagogika.

Knihu půvabně ilustrovala Marie Štorková Snášelová, která je milovnicí kávy a čokolády. Ráda mluví, maluje, vyšívá, šije - prostě tvoří. Díky malým dcerkám se jí otevřely další brány tvořivosti a nové možnosti. Když ji autorka knížky oslovila, aby ilustrovala její knížku, neváhala ani vteřinu. Váží si této krásné příležitosti, díky níž objevila další schopnosti, které v ní dřímaly.

V říjnu tohoto roku vyšla s originálním bookletem i audiokniha, kterou svými kouzelnými hlasy do světa vyprovodili: Arnošt GOLDFLAM, Bára HRZÁNOVÁ, Jiří LÁBUS, Andrea ELSTNEROVÁ, Jan JIRÁŇ, Klára OLTOVÁ a Mirek TÁBORSKÝ.

Autorky přivezou na ukázku i na prodej svoji knihu, audioknihu, MAXIpexeso a reprodukce ilustrací ve velikostech A5, A4 a A3.