Červen 2017

Četba na prázdniny – nejen doporučená četba

Hurá, brzy nastane čas odpočinku, lenošení a nic nedělání. Jde o období, kdy s chutí sáhneme po nějaké dobré četbě. To je příležitost navštívit půjčovnu pro dospělé městské knihovny a vypůjčit si nějakou zajímavou knihu. Mladí návštěvníci našeho oddělení mají své oblíbené autory: Moyesová, Cassová, Green, Meadová, Meyerová a spoustu dalších. Kromě autorů mají i svá vyhledávaná nakladatelství, mezi ně patří například CooBoo Praha.

Pokud chcete mít v nastávajícím školním roce náskok, můžete sáhnout po doporučené četbě, která je po ukončených maturitách volně přístupná a není ji třeba zamlouvat jako v běžném školním roce. I zde najdete spoustu titulů, které si vychutnáte právě ve volném čase o prázdninách. Při cestování mnozí z vás preferují knihy, které lze stáhnout do čtecích zařízení. Naše knihovna se také chystá na rozšíření této služby. Zatím můžete využít služeb Městské knihovny Praha, která nabízí k volnému stažení především české autory. Mimo tištěných knih máme v nabídce kolem 150 titulů audio knih.

Věra Bouzková