KNIŽNÍ NOVINKY - říjen 2021

Oddělení pro dospělé:

AutorNázevObsah
Romány pro ženy:
BERNÁŠKOVÁ, J. Coura Lucie a její rozverné přítelkyně vypráví příběh o lásce v různých podobách, o mateřství a hledání štěstí.
BESÓ, V. Když jsme se potkali… Příběh plný otázek, napětí, záhad a vzrušení.
COUSENOVÁ, S. Příští rok v tento den Různé světy dvou mladých lidí se střetávají po třiceti letech od jejich narození na jedné silvestrovské party a od té doby se ti dva potkavají v různých nečekných situacích, je to jenom náhoda nebo osud?
LIND, H. Staneš se mou další ženou Rozvedená Nadia si užívá novou svobodu, zamiluje se do muslima Karima a stává se jeho druhou ženou, budou Karimovi dvě ženy stačit?
MANDAUSOVÁ, K. Odměna za nevěru Rozvedená novinářka si užívá spokojený vztah na dálku, kdy ji časem tato jistota zevšední, při pracovní schůzce se seznámí s galeristou Sebastianem s nímž ztrácí veškeré zábrany.
SWAN, K. Španělský slib Jeden muž umírá a celý svůj majetek daruje  mladé ženě, o níž jeho rodina nikdy neslyšela.
THOMAS, J. Vůně španělských třešní Po třech neúspěšných zásnubách Beti nutně potřebuje všechno hodit za hlavu a začít znova.
Detektivní:
BELSHAMOVÁ, A. Tatérka Thriller, který se vám zaryje pod kůži objevenou znetvořenou mrtvolou, vyřeší mladý inspektor případ vraždící zrůdy nebo ne?
CIMICKÝ, J. Opuštěné nádraží Pátrání po totožnosti a vrazích mrtvého člověka nalezeného na opuštěném nádraží, kde je komplikací i to, že místo nálezu leží v původním utajovaném a přísně střeženém prostoru z 2. sv. v.
FOJTOVÁ, V. Padlí andělé Příběh sotva osmnáctileté maturantky Moniky a její beze stopy zmizelé kamarádky Renaty, který nabírá na obrátkách s každou přečtenou stranou .
HRAŠKOVÁ, E. Mrazivá odplata V malé obci pod Tatrami po více než dvaceti letech opět mizí mladá žena, proč, když je vrah dávno mrtvý.
SVOBODOVÁ, I.  Přestaň se bát Tři detektnivní příběhy s Lubošem Neumannem, hrdinou, který je policistou do morku kostí, který se nenechá vyšachovat a mí kolem sebe lidi na něž se může spolehnout.
Historické romány:
DI FULVIO, L. Všechny touhy vedou do Říma Marta, dívka od cirkusu, se snaží poznat tajemství, jež hýbou světem, hraběnka Silvia zase touží získat pro jiné svobodu.
Horory:
PURCELL, L. Záhada panství Bainbridge Mladá vdova Elsie se přestěhuje na venkovské sídlo svého zesnulého manžela, kde se potýká s duchy své minulosti a po požáru skončí v ústavu pro duševně choré.
COATES, D Hlasy v bouři Clare po vánici zůstává uvězněná v domě s mladíkem, který tvrdí, že měla autonehodu a venku číhá cosi nebezpečeného.
Ostatní:
BASHARDOUST, M. Dívka, had, trn Podmanivá a originální pohádka o prokleté dívce, která zjišťuje, jaká síla se v její kletbě skutečně skrývá, kde se autorka noří hluboko do starověkých perských mýtů .
DELANEY, J.P. Slušní lidé Rodičům byl omylem zaměněn v porodnici syn a vychovávají cizí dítě.
DRÁBEK, D. Play Drábek Výbor z díla českého dramatika a divadelního režiséra obsahuje dramata, libreto k muzikálu a divadelní adaptace.
DRÁBEK, D. Ochechule Příběh života po životě v krajině podivného a fatálního časoprostoru postupně graduje.
HART, A. Žena v našem domě Dokonalá chůva, anebo tu něco nehraje a je to prolhaná intrikánka, která neváhá komukoli ublížit.
HILSKÝ, M. Shakespearova Anglie: portrét doby Kniha nabízí  pohled na Shakespearovou dobu, která je rozdělena do částí od králů a královského dvora,žebráků , jak žili, bydleli. Kultura mluveného slova tištěného slova,která formovala anglickou renesanci. Přináší portrétní galerii lidí a osobností této doby.
KATZ, E. Pánský klub Alex nemůže jen tiše přihlížet. Je pro ženu možné se v drsném mužkém  světě dostat až na vrchol, a přitom nezaprodat samu sebe?
LOUBRY, J. Obr z mlhy Mytická postava obřího sériového vraha se po letech opět objevuje, bude houževnatost a posedlost detektiva stačit k vyřeštění případu?
LUSTIG, A.  Vlny štěstí Arnošta Lustiga Unikátní a dosud nepublikovaný výbor z rozhovorů A. Lustiga, přináší stále platné úvahy o životě , svobodě, tvorbě i o tom, co si člověk musí a nemusí v životě udržet.
MANNINGOVÁ, K. Nefritová lilie Barvitý a provokativní příběh o přátelství, mateřství, ceně lásky a síle odříkání a odvahy.
NESBO, J. Žárlivost a jiné povídky Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. Od lásky k nenávisti vede temná zkratka.
PROCHÁZKA, J. W. Zátopek Osobní příběh fenomenálního běžce Emila Zátopka, který posunul hranice lidských možností
REICHS, K. Falešné kosti Soudní antropoložka Temperance Brennanová vyšetřuje případ smrti muže.
ŠUBRTOVÁ, A. Doktor chudých V knize najdeme příběhy dvou lékařů-průkopníků, kteří působili v českých zemích v 18. a 19. století.
VIEWEGH, M. Povídky o nelásce Příběhy o "maneželství a sexu" typickým trpkým a sebeironickým pohledem, tvrdý střet s realitou v mnoha podobách.
Autor: MDT
JACKSON, L. L. 1 Znamení : tajemný jazyk vesmíru
ENGLISCHOVÁ, B. 44244 Detoxikuj svůj život
HAITIWAJI, G. 316 Přežila jsem čínský gulag
RULÍK, P.  351.74 Památník četnické stanice Týniště n/Orl.
NOVÁK, J. 796 Čáslavská
HECZKOVÁ, L. 929 Čtení o Boženě Nemcové. Hommage Boženě Němcové a jejím následovnicím
TCHUISSEU, K.T., STRAKOVÁ, S. 811.162.3 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny

Oddělení pro děti

AutorNázev, obsah
Pro nejmenší:
KROLUPPEROVÁ, Daniela Bubáček a klobouková víla
PILÁTOVÁ, Markéta Veverka z Vamberka. Na zahradě
Historie:
SMOLÍKOVÁ, Klára Cha cha chá, zasmál se Mordechaj : veselé putování židovskou historií
Naučná:
069 PITROVÁ, Pavlína: Hurá do muzea : průvodce světem sbírek a poznání pro děti
633/635 SMOLÍKOVÁ, Klára: Děvět malých zahradníků : rok ve školní zahradě
796.5 GEBHARDT, Martin: Zálesáctví pro celou rodinu : společně do divočiny
913 HNÍK, Ondřej: Můj atlas Evropy
Pohádky:
SMOLÍKOVÁ, Klára Děda kamnář a toulavý Pecivál
VOTYOVÁ, Simona Čiperkové : frčíme dál : pohádkový zpěvník
Poezie:
JANSSONOVÁ, Tove Kdo utěší Drobka?

Městská knihovna Týniště nad Orlicí, Tel: 494 377 131, E-mail: knihovna@knihovnatyniste.cz